KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14488023
nr 1448 8023
Ernst Küsel
(1873-1942), Sverige
Killing. Signerad, daterad 1929. Akvarell, bildmått: 34x27, yttermått inklusive ram: 50x43 cm
Ernst Küsel, född 1873 i Nacka, död 1942, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 14 februari 2022
kl 19:30:34
9/2 16:07:32
Ernst Küsel
Läs mer om Ernst Küsel